Měsíční skála a Půlnoční jezero

6. dubna 2014 v 18:47 |  Místa
Toto měsíční skála zde se velitelé všech tři klanů schromáždí, vždy když vyjde úplněk. Před mnoha mnoha měsíci byl les úplná divočina bez teritorií. Lišky přišly do lesa přitahovány ťapkáním malých bytůstek, stíny na vodní hladině řeky a šelestem ptačích křídel v korunách stromů. Lišky žily v malých skupinkách, žádné klany neexistovaly a hranice nebyly stanoveny. Bojovalo se neustále, ze strachu, že jim uteče kořist, nebo že přijdou o teritorium. Pro les to byl krvavý čas bez zákonů a mnoho lišek umíralo.
Jednu noc, za úplňku, lišky souhlasily se setkáním na místě, které stálo skoro uprostřed jezera. Strhla se hrozná bitva a zem byla promáčená krví.
Tu noc zemřelo mnoho lišek. Když se ti, co přežili, probrali z podivného spánku, uviděli kolem sebe kruh duchů svých mrtvých příbuzných, kteří nebyli roztrhaní a zkrvavení, ale zářili jako spadlé hvězdy. Přežívající lišky ležely na zemi a když duchové promluvili, uviděli vize budoucnosti. Věděli, že boj skončil.
"Spojte se, nebo zemřete." promluvili duchové. Tři lišky - Sníh, Řeka a Les chtěli každý vést lišky. Duchové promluvili podruhé: "Les je dost velký, aby uživil nejen vás a vaše rodiny, ale i další lišky. Musíte každý najít všechny lišky, které máte rádi, zvolit domov v lese a stanovit hranice." V té chvíli se měsíc osvobodil z mraků a odhalil kruh duchů mrtvých válečníků ozářený hvězdami. Jeden z duchů, tmavě hnědý lišák, vykročil vpřed. "Když to uděláte," štěkl, "Měsíční klan vás bude sledovat na každé vaší cestě a bude s vámi komunikovat ve vašich snech. Každý úplněk se klany sejdou na tomto místě a tu noc bude panovat příměří.
Sníh, Řeka a Les byli osloveni duchy válečníků: "Od této chvíle budete žít podle válečnického zákoníku. Naplňte svá srdce odvahou a ušlechtilostí a když budete muset bojovat, nebude to za chamtivost, ale za čest a spravedlnost. " A tak začal věk klanů - Říčního, Lesního a Sněžného klanu.
Ne vždy byl mezi klany mír - ale to se očekává, koneckonců, proč se asi lišky rodí se zuby a drápy! Stále, dokud žili podle zákoníku, jejich mrtví předkové na ně dohlíželi po celý jejich život.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama